tuscany-428041.jpg
 

             HAKKIMIZDA        

2016 yılında; ülkemizde yaşanan insan sağlığı ve toprak sağlığının kötüye gitmesi üzerine yaptığımız 

araştırmalar neticesinde toplum sağlığının bu kadar bozulmasında kimyasal gübre ve ilaçların önemli ölçüde etkilerinin olduğu anlaşılmıştır.  Bunun üzerine dünya da bu konuda neler yapıldığına baktığımızda  Dünyanın önemli buluşlarından BAYKAL EM1 markalı mikrobiyal gübrenin birçok gelişmiş ülkede kullanılmakta ve o ülkelerin yasaları ile de Baykal Em 1 mikrobiyal gübrenin korunmakta olduğunu tespit ettik ve bu markayı ülkemize kazandırmaya karar verdik. Uzun uğraşlar sonucunda RUSYA FEDERASYONU ve ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ’nde  bulunan BAYKAL EM1yetkilileri ile diyalog kurarak ikna ettik ve BAYKAL EM1 markalı Mikrobiyal gübrenin öncelikle hiç beklemeden ithalatı, ülkemizde üretilmesi ve dış ülkelere ihracat yapma hakkı elde edecek şekilde  anlaşmalar ve ortak girişimler sağladık.


      Tabii ki bu tür mikrobiyal ürünler normal emtia ürünler gibi ithal edilememektedir,  birtakım kurallara tabiidir, ürünün resmi kurumlarda çok detaylı incelenmesi gerekmektedir.  inançla;  insanımız, toprağımız , sağlığımız ve neslimiz  söz konusu olduğundan sabırla tüm istenen incelemeleri, test ve raporları ülkemiz resmi kurumları ile Rusya ve Özbekistan resmi kurumlarından onaylarını alarak 3 yıl neticesinde Tescil ve Lisans larımızı  almış bulunmata ve yakın zamanda da ülkemizde yüksek kapasiteli üretim yapmayı planlamaktayız. BAYKAL EM1 mucizesinin ülkemiz topraklarına, gıda ve toplum ile insan sağlığına katkıda bulunması üzerine uzun vadeli planlarımızı 

hayata geçirmeye başladık ve 2019 sonu itibari ile satış aşamasına geldik.

Ülkemizde Yıllarca aşırı ve bilinçsiz zararlı kimyasal gübre, ilaç ve katkı maddelerinin kullanımı sonucu bozulmuş, hastalıklı hale gelmiş olan topraklarımızı faydalı mikroorganizmalardan oluşan Baykal EM1 ile kısa  zamanda  organik doğal haline döndüreceğiz.

 

       BAYKAL EM1 kullanımı ile; verimli topraklar, sağlıklı gıdalar yetiştirilecek, çiftçilerimiz artık zarar etmekten kurtulacak, arazilerini borç yüzünden ucuza satmak zorunda da kalmayacak, tüketiciler de organik  gıdalar ile sağlıklı olacak  GDO lu ürünlerin bozduğu düzenden kurtulmuş olunacaktır.

      İhracat için ürün yetiştiren dış ticaret firmalarımız da kabul edilebilir sağlıklı sebze ve meyve ihracatlarında sorun yaşamayacak, sattıkları ürünler gümrük kapılarından geri dönmeyecek ve dolayısı ile zarar etmekten kurtulacaktır.  Baykal Em1 ile yetiştirilen bu kaliteli mahsüller sayesinde  ülke ekonomimize de büyük katkılar sağlanmış olunacaktır.

     BAYKAL EM1 mikrobiyal gübre  dünya da 15 yıldır, 58 ayrı ülkede kullanılmakta ve birçok ülkenin yasaları ile korunmaktadır. BAYKAL EM1  hem çok kaliteli, çok verimli, sağlıklı ürünler yetiştirerek çiftçilere kazanç sağlamakta hem de tüketicilere organik ürünler elde etme imkanı sunmaktadır.

      Ayrıca ortak evimiz ortak gezegenimiz dünyamızda farklı kimyasallar kullanılması sonucu mikrobiyal dengesinin bozulması ile bu ürüne çok fazla ihtiyaç duyulmuş ve duyulmaktadır.

      BAYKAL EM1 ile Ülkemizde  3 yıl süren çalışmalar sonucunda;  yüzlerce alan ve ürün çeşidinde  bize çok sevindirici sonuçlar sağlamış, ancak henüz tescil işlemleri tamamlanmış olmasından dolayı  2020 yılı itibari ile piyasaya arz edebilmiş satışa geçebilmiş  bulunmaktayız.

      Uzun ilmi çalışmaların sonucu elde edilmiş olan mucize niteliğindeki BAYKAL EM1 ürünümüz çok sayıda bilimsel çalışmaya konu olmuş, sertifikalar ve ödüller almıştır. İngiltere kraliyet ailesi tarafından asrın buluşu ödülü almış BAYKAL EM1 markalı hammaddeyi Ülkemiz ve insanımıza sunabilmiş olmaktan mutluluk duyarak vatanımıza ve milletimiza hayırlı olmasını dileriz.

YÜZYILIN TEKNOLOJİ TRANSFERİ

EM (EFEKTİF MİKROORGANİZMA) ÜRÜNÜ

BAYKAL EM 1

ÜRETİCİ VE TEK YETKİLİ

EMBİO A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI

MEHMET TOPTAN

MEHMET_TOPTAN_RESÄ°M_12312.jpg